Džumhur ostao bez plasmana na Australian Open

Preporučujemo

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (161. ATP) nije se uspio plasirati u glavni žrijeb Australian Opena nakon što je rano jutros poražen od Argentinca Marca Trungellitija (198. ATP).

Meč je trajao gotovo dva i po sata, a na kraju je po setovima bilo 6:2, 2:6, 7:5 za Argentinca.

- -

Damir je loše ušao u meč, što je iskoristio Trungelliti i s tri osvojena breaka osvojio prvi set rezultatom 6:2.

Ipak, u drugom setu probudio se bh. teniser i odigrao sjajno. Vrlo brzo je osvojio dva breaka i došao do vodstva od 3:0 pa je potom mirno kraju priveo drugi set i izborio treći odlučujući.

Džumhur je sjajno otvorio i treći set brzim breakom pa je odmah imao vodstvo od 2:0. Teniseri potom nisu griješili na svojim servisima i činilo se kako ćemo Damira bez puno problema gledati na ovogodišnjem Australian Openu.

Naš teniser je u jednom trenutku imao prednost od 5:4 te 30:15 u 10. gemu, koji je nakon preokreta ipak na kraju pripao Argentincu. Tako je uspio izjednačiti na 5:5.

- -

Sačuvao je potom Trungelliti svoj servis, a onda ponovo osvojio break iz drugog pokušaja za svoju veliku pobjedu nad Džumhurom.

Najnovije

Željezničar osigurao opstanak, Tuzlaci pred ispadanjem iz elitnog ranga

Odigrana je na Grbavici utakmica 30. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Tuzla Cityja. Na kraju...