Hrvatska uspješno startovala na SP-u: Autogol i Modrić za pobjedu protiv Nigerije

Hrvatska reprezentacija savladala je Nigeriju sa 2:0 u prvom kolu grupe D Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Vatreni su u Kalinjingradu do vodstva stigli autogolom Eteboa u 32. minuti, da bi pobjedu potvrdio Luka Modrić u 71. minuti iz jedanaesterca. Bila je ovo prva uvodna pobjeda Hrvatske na svjetskim prvenstvima nakon 1998. godine.

- -

U 32. minuti nakon Modrićevog ubačaja iz ugla Mandžukić je bio najviši, a njegov udarac glavom pogodio je nesretnog Etobija i lopta je ušla u mrežu.

U 70. minuti, opet nakon kornera, Ekong je hrvačkim zahvatom srušio Mandžukića, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator sa bijele tačke bio je Modrić.

Hrvati su napravili veliki korak ka prolasku u sljedeću fazu, jer su Argentina i Island remizirali 1:1. U sljedećem kolu Hrvatska igra protiv Argentine, dok će Nigerija odmjeriti snage sa Islandom.

Željezničar osigurao opstanak, Tuzlaci pred ispadanjem iz elitnog ranga

Odigrana je na Grbavici utakmica 30. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine između Željezničara i Tuzla Cityja. Na kraju...