Amel Tuka osvojio šesto mjesto na Olimpijskim igrama

Najbolji bh. atletičar Amel Tuka (30) osvojio je šesto mjesto u finalu utrke na 800 metara na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Amel je dobro otvorio trku, na početku je držao korak za vodećim, no nakon 400 metara izgubio je korak za vodećim i tek u finišu uspio je popraviti svoju poziciju i doći do šeste pozicije.

- -

Uskoro opširnije…

Podsjećamo, Tuka je plasman u finale osigurao zauzimanjem druge pozicije u svojoj kvalifikacionoj grupi koja ga je odvela u veliko finale, a on je utrku završio s vremenom 1:44.53, što mu je ujedno bio i najbolji rezultat sezone.

Tukini rivali u finalu su bili Gabriel Tual (Francuska), Patryk Dobek (Poljska), Emmanuel Kipkurui Korir (Kenija), Clayton Murphy (SAD), Ferguson Cheruiyot Rotich (Kenija), Adrian Ben (Španija), Peter Bol (Australija) i Nijel Amos (Bocvana).

Veliki dio Sarajeva cijeli dan bez vode, radovi neće biti gotovi do jutarnjih sati

Dijelovi Sarajeva od jutros su bez vode zbog izvođenja radova na uvezivanju dijela rekonstruisanog potisnog cjevovoda DN 700 za...