Argentina u finišu savladala Nigeriju za osminu finala SP-a, treća pobjeda Hrvatske

Reprezentacija Argentine uspjela se plasirati u osminu finala Svjetskog prvenstva pobjedom protiv Nigerije od 2:1 u samom finišu utakmice u Sankt Peterburgu.

Četiri minute prije kraja Messi i društvo bili su pred ispadanjem, a onda je Marcos Rojo postigao pogodak vrijedan plasmana među 16 najboljih.

- -

Strijelci za Argentinu su bili Lionel Messi u 14. i Marcos Rojo u 86., dok je pogodak za Nigerijce postigao Victor Moses u 51. minuti.

U drugom susretu grupe D Hrvatska je sa drugim sastavom savladala Island sa 2:1, pa su Vatreni sa maksimalnim učinkom okončali grupnu fazu takmičenja.

Hrvatska je povela golom Badelja u 53. minuti, ali je Island izjednačio u 76. iz penala koji je skrivio Lovren. Ipak, pobjedu Hrvatskoj donio je Ivan Perišić krasnim golom u 90. minuti.