Bh. plivačica pobijedila na takmičenju u Beogradu

Preporučujemo

Bosansko-hercegovačka plivačica Iman Avdić (14) nastavlja ostvarivati dobre rezultate, a danas je u Beogradu na Comen cupu 2021 osvojila zlatnu medalju, prvu za BiH na ovom takmičenju.

Beograd je od 15. do 17. oktobra domaćin Kupa mediteranskih zemalja. Plivači iz 16 država i to dječaci od 15 i 16 te devojčice od 13 i 14 godina odmjerit će svoje snage na bazenima “Milan Gale Muškatirović”.Sjajna Iman Avdić danas je pobijedila u utrci na 400 metara mix, a ujedno je postavila i rekord naše države u ovoj disciplini.

- -

Ona je utrku završila vremenom 4:58.24 te je za nešto više od dvije sekunde slavila ispred Turkinje Belis Sakar (5:00.70). Na trećem mjestu je završila također predstavnica Turske Defne Tanig, čije vrijeme je bilo 5:01.90.

Pored Iman, u ovoj utrci je nastupila još jedna bh. plivačica Lamija Čaušević, ali je ona utrku završila vremenom 5:37.56.