Biden: Ono što se događa u Gazi nije genocid

Preporučujemo

Američki predsjednik Joe Biden snažno je branio Izrael rekavši da izraelske snage nisu počinile genocid u ratu protiv Hamasa u Gazi te je odbacio kritike propalestinskih protestanata.

“Ono što se događa u Gazi nije genocid. Mi to odbacujemo”, rekao je Biden u Bijeloj kući na događaju Mjesec židovsko-američke baštine.

- -

Biden se na mnogim događanjima širom zemlje suočio s protestima propalestinskih zagovarača koji su ga označili kao “genocidnog Joea”, zbog njegove postojane podrške Izraelu.

U obraćanju na događaju u Bijeloj kući, Biden je naglasio svoje uvjerenje da je Izrael žrtva još od 7. oktobra i napada Hamasa na jugu Izraela.

Naglasio je i da je američka podrška sigurnosti Izraelaca “nepokolebljiva”.

“Stojimo uz Izrael da uništimo (vođu Hamasa Yahyu) Sinwara i ostale koljače Hamasa. Želimo da Hamas bude poražen. Radimo s Izraelom da se to dogodi”, rekao je.

- -

Pregovori između Izraela i Hamasa u pokušaju oslobađanja bolesnih, starijih i ranjenih taoca koje još uvijek drži Hamas su zapeli, ali je Biden obećao da neće odustati od pokušaja da ih se oslobodi.

Biden je također pozvao na trenutni prekid vatre u Gazi, nešto što je ponovio u svom uvodnom govoru na koledžu Morehouse u nedjelju.

Najnovije

Zmajevi se mučili protiv San Marina, navijači na teren “poslali” Edina Džeku

Neko ko želi plasman na Svejtsko prvenstvo mora mnogo više nego što su Zmajevi danas pokazali protiv San Marina. Fudbalska...