Demokratski kandidat za predsjedničke izbore Joe Biden optužio je američkog predsjednika Donalda Trumpa da nema osjećaja za privredu kojoj je pandemija koronavirusa nanijela veliku štetu, prenosi Index.hr.
Bivši potpredsjednik SAD-a to je rekao nakon što su podaci u petak pokazali da se usporava rast zapošljavanja te da se produbljuju razlike između rasa u stopama nezaposlenosti.
Prenoseći poruku svoje kampanje da je on bliži američkom radništvu nego njegov suparnik, Biden je istaknuo da je ekonomska kriza povećala razlike između bogatih i siromašnih.
– Bolna je istina da imamo predsjednika koji to jednostavno ne vidi, ne osjeća, ne razumije, jednostavno ga nije briga. Misli da je sve u redu ako berza raste, rekao je Biden u govoru u svojoj bazi u Wilmingtonu (država Delaware).
Trump i republikanci isticali su pad stope nezaposlenosti u augustu na 8,4 posto kao znak oporavka privrede nakon šoka izazvanog lockdownom u kojemu su teške posljedice osjetile male kompanije, od restorana i teretana pa sve do frizerskih salona.
Biden, koji po anketi Reuters/Ipsos ima sedam posto prednosti pred Trumpom, pozvao je predsjednika da okupi čelnike Kongresa te da pokrene pregovore o novom paketu ekonomske pomoći za pogođene koronavirusom.
– Zaključak: gospodine predsjedniče, bavite se svojim poslom. Iziđite s igrališta za golf. Pozovite čelnike i sjednite u Ovalni ured. Postignite sporazum, rekao je Biden.