VIDEO BiH remizirala sa Crnom Gorom, Misimović, Ibišević i Spahić se oprostili od dresa Zmajeva

Nogometna reprezentacija BiH odigrala je 0:0 u prijateljskoj utakmici protiv Crne Gore na Bilinom polju u Zenici.

Zvjezdan Misimović, Emir Spahić i Vedad Ibišević zvanično su se  oprostili od dresa reprezentacije BiH, a susret su uz ovacije publike napustili u 17. minuti.

- -

Čelnici Nogometnog saveza BiH na čelu s predsjednikom Elvedinom Begićem uručili su trojcu prigodne poklone, a onda su oni pozdravili publiku, koja je uveličala njihov oproštaj.

Prva izglednija prilika viđena je u 33. minutu. Poslije dobre akcije BiH Miralem Pjanić šutira, ali stativa se ispriječila lopti na putu do gola gostiju.

Minut kasnije Kenan Kodro izlazi sam pred golmana Crne Gore, te ga pokušava prebaciti. Međutim, Danijel Petković maestralno interveniše.

- -

Potom Edin Višća prolazi po desnoj strani, na vrhu peterca upošljava kapitena i imenjaka Džeku, koji šutira iz prve. No, opet brani Petković. Do kraja prvog poluvremena BiH nije uspjela krunisati terensku inicijativu, pa se na odmor otišlo bez golova.

I drugo poluvrijeme počeo je inicijativom domaćih. Igralo se uglavnom na polovini terena koja pripada Crnogorcima. U 70. Minutu brz kontranapad, Haris Duljević je uposlio Džeku koji je šutirao, ali nije bio precizan, pa je na semaforu ostalo 0:0. Duljević odlično puca u 72. minutu susreta, ali Petković sjajnom paradom loptu skreće u korner.

Crna Gora je prvi put iole zaprijetila u 80. minutu kada je iz slobodnog udarca Marko Janković loptu poslao preko prečke gola Ibrahima Šehića. I do kraja komšijskog duela mreže su mirovale, pa je prvi susret BiH i Crne Gore u historiji okončan najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

BiH će prvog dana narednog mjeseca u Seoulu igrati prijateljsku utakmicu protiv Južne Koreje.

Ured za zakonodavstvo o predloženim izmjenama Izbornog zakona: Ili ga usaglasite sa Schmidtovim ili uradite novi

Ured za zakonodavstvo Vijeća ministara Bosne i Hercegovine nije mogao odobriti izmjene i dopune Izbornog zakona Bosne i Hercegovine,...