Čudo se dogodilo – Liverpul nokautirao Barsu za finale Lige šampiona!

Preporučujemo

Fudbaleri Liverpula napravili su čudo i plasirali se u finale Lige šampiona!

Fudbaleri Liverpula režirali su jedan od najvećih preokreta u istoriji Lige šampiona – “redsi” su u revanšu polufinala deklasirali Barselonu rezultatom 4:0, pa će se 1. juna u Madridu boriti za šestu evropsku krunu.

- -

Potpuno zasluženo su izabranici Jirgena Klopa izborili drugo uzastopno učešće u finalu elitnog takmičenja, iako su u prvom susretu poraženi sa 3:0, a pritom na Enfildu nisu mogli da računaju na Mohameda Salaha, Roberta Firmina i Nabija Keitu.

Da ovo može biti istorijsko veče, najavio je Divok Origi u sedmom minutu. Belgijanac je iskoristio odbitak, nakon što je Ter Štegen zaustavio udarac Džordana Hendersona.

Uslijedili su opasni ataci Barselone preko Lionela Mesija i Filipea Kutinja, ali je Liverpul nekako uspio da preživi.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a onda je Klop pogodio sa uvođenjem Žoržinja Vajnalduma. Holandski reprezentativac je za dva minuta istopio prednost Katalonaca iz prvog meča i bacio u trans pristalice Liverpula.

- -

Za potpuni preokret i plasman u finale postarao se Origi desetak minuta prije kraja. Barsina odbrana se uspavala, domaći su bili lukavi poslije kornera, pa je Enfild ponovo eksplodirao, kao što je to bio slučaj i nakon posljednjeg zvižduka glavnog sudije Čakira.

Rival Liverpula u borbi za pehar Lige šampiona biće poznat sutra, nakon što u Amsterdamu snage odmjere Ajaks i Totenhem.

“Kopljanici” su slavili u Londonu sa 1:0.

Liverpul – Barselona 4:0 (Origi 7, 79, Vajnaldum 54, 56) ; prvi meč 0:3

Najnovije

UO BHRT: Poslovodni odbor RTVFBiH odbija sve zakonske prijedloge, tražimo hitno rješenje od Vlade FBiH

Upravni odbor Radiotelevizije Bosne i Hercegovine (BHRT) na današnjoj sjednici razmatrao je neriješene probleme oko raspodjele RTV takse koja...