Dodik nastavio s dodvoravanjem Trumpu: Dolazi vrijeme istine i pravednijeg međunarodnog poretka

Preporučujemo

Predsjednik bosanskohercegovačkog entiteta Republika Srpska ponovio je podršku američkom predsjedniku Donaldu Trumpu navodeći da s njegovom politikom “dolazi vrijeme istine i pravednijeg međunarodnog poretka”.

– Republika Srpska će sa velikom pažnjom pratiti obraćanje predsjednika Donalda Trumpa Kongresu, jer označava prekretnicu u američkoj i svjetskoj politici – napisao je Milorad Dodik na mreži X.

- -

Trump će se večeras obratiti na zajedničkoj sjednici oba doma Kongresa, a ranije je najavio da će obraćanje biti “veliko”.

– Njegova politika jake države, zaštite nacionalnih interesa i poštivanja suvereniteta širom svijeta pokazuje da dolazi vrijeme istine i pravednijeg međunarodnog poretka – naveo je Dodik.

Ističući da je “Trump lider koji je dokazao da se ne slaže s nametnutim modelima globalističkih elita i da se bori za Ameriku, ali i za svijet u kojem će države same odlučivati ​​o svojoj sudbini, poručio je da “njegova poruka odgovorne vlade i jačanja nacionalnih država odjekuje onima koji su godinama patili od nepravde političkog inženjeringa od strane moćnih centara”.

– Snažna Amerika, predvođena liderom koji drži svoju riječ i nacionalno dostojanstvo, donosi nadu svima koji vjeruju u slobodu i poštovanje međunarodnog prava. Republika Srpska ostaje dosljedna svojim principima i vrijednostima koje se zasnivaju na slobodi, pravu naroda da odlučuje i očuvanju svog identiteta – zaključio je Dodik.

- -

Najnovije

Fotografija palestinskog dječaka koji plače nad ubijenom braćom obišla je svijet

Fotografija palestinskog dječaka Yousefa Al-Bayouka kako plače nad ubijenom braćom Moathom i Moatazom, koji su poginuli u izraelskim napadima,...