Dodik potvrdio: Varhelyi govorio o Inzku kao krivcu

Preporučujemo

Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik na današnjoj konferenciji za medije u Istočnom Sarajevu rekao je da je bošnjačka strana pokrenula jednu harangu protiv bh. entiteta Republika Srpska, nemajući legitimna sredstva.

– Mi branimo Srpsku i BiH poštujući Ustav i Dejtonski sporazum – istakao je Dodik.

- -

Dodik ističe da muslimani žele da prikažu sebe kako su dobronamjerni prema svima.

– Vidimo šta je na sceni. Upetljali su se bespotrebno i u sukobima i sa Mađarskom i nekim drugim zemljama – naveo je Dodik.

Dodik smatra da bošnjački političari žele da pridobiju zapadne centre moći pokušavajući time da devastiraju srpsku i hrvatsku stranu.

– Potrebno je što prije uspostaviti dobre odnose sa Srbijom, Hrvatskom, Kinom, Rusijom – ističe Dodik.

- -

Dodik kaže da je dobro što postoje zemlje kao što je Mađarska, što kao stalne članice EU i NATO i relevantne su da o tome govore podržavaju RS.

Najnovije

Bivši igrači Sarajeva i Želje posjetili mezar Dženana Uščuplića

Veterani FK Sarajevo i FK Željezničar od 16 sati na Koševu će igrati utakmicu u znak sjećanja na Dženana...