VIDEO Drama u Skenderiji pripala Zmajevima: BiH u finišu do pobjede protiv Belgije

Košarkaška reprezentacija BiH savladala je Belgiju 72:70 u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kini 2019. U punoj Skenderiji Zmajevi su u dramatičnoj završnici došli do velike pobjede koja ih dovodi korak bliže plasmanu u narednu rundu kvalifikacija.

Ključne poene za BiH u finišu postigao je Nemanja Gordić. Prvo je trojkom na 1:30 prije kraja donio izjednačenje 66:66, a zatim je igrač Budućnosti i ukrao loptu te poentirao za vodstvo Zmajeva 68:66.

- -

Na semaforu je 40 sekundi pred kraj pisalo 70:70, da bi tri sekunde prije kraja susreta Gordić je bio siguran sa linije slobodnih bacanja. U preostalom vremenu Belgijanci nisu uspjeli postići poene, pa je slavlje u Skenderiji moglo da počne.

FIBA

Nakon prvog poluvremena, u kojem je BiH uglavnom bila u prednosti, početkom nastavka Belgijanci počinju igrati mnogo bolje – serijom 8:2 izjednačili su na 36:36, da bi treću četvrtinu u svoju korist riješili rezultatom 23:11 i u zadnjih deset minuta ponijeli šest razlike (51:45).

BiH do samog finiša nikako nije uspijevala povesti, u par navrata dolazili smo do izjednačenja, no kada su tri minute prije kraja gosti poveli sa sedam razlike (66:59), činilo se da su igrači Duška Vujoševića pred porazom.

Ipak, serijom 9:0 BiH se vraća u igru, a u zadnjim minutama odvijala se drama na parketu dvorane “Mirza Delibašić” koja je, srećom, pripala našim košarkašima.

- -

Najefikasniji u selekciji BiH bili su Nemanja Gordić sa 17 te Andrija Stipanović i Džanan Musa sa po 16 poena, a kod Belgije Quentin Serron sa 19 i Retin Obasohan sa 16 poena.

Drugom pobjedom u tri utakmice BiH ima velike šanse da se plasira u sljedeću rundu kvalifikacija.

Naredni susret izabranici Duška Vujoševića igraju u nedjelju protiv Rusije. Utakmica se igra u Permu sa početkom u 15 sati uz direktan prenos na Sport Klubu

M. I.

Godišnjica još jednog masakra u Srbiji: Uroš Blažić ubio je devet, a ranio 12 osoba

Nešto manje od 40 sati nakon nezapamćene tragedije u centru Beograda u Srbiji, u školi "Vladislav Ribnikar", 60 kilometara...