Nakon što su u na startu ovosezonskog izdanja drugog po snazi UEFA-inog klupskog takmičenja trijumfovali s 3:1 u gostima kod Celtica, fudbaleri Milana večeras će na San Siru, u onom prvom terminu, biti domaćin praškoj Sparti.

- -

Prilika koju mu je Stefano Pioli ukazao kada ga je od prve minute poslao na travnjak Celtic Parka, Rade Krunić iskoristio je na pravi način, a prvjenac u dresu Rossonera mogao bi možda biti i dovoljno dobar zalog da bh. reprezentativac i večeras dobije određenu minutažu, ili čak ponovo nađe mjesto među starterima.

Bivši fudbaler Željezničara Anel Šabanadžović i njegov AEK većeras će ugostiti Leicester City. Mladi bh. veznjak još čeka na prve minute u Evropskoj ligi nakon što je tim iz grčke prijestolnice u prvom kolu poražen od Brage.

Zagrebački Dinamo nakon domaćeg remija s PSV-om gostuje kod moskovskog CSKA. Iako je nedavno poslije više od osam mjeseci zaigrao za hrvatskog prvaka, Izet Hajrović nije prijavljen za nastupe u Evropskoj ligi.

Hoffenheim našeg Ermina Bičakčića, koji se oporavlja od teške povrede ligamenata koljena, gostuje kod Genta, nakon što je u prvom kolu savladao Crvenu zvezdu.

- -

Od 21 sat Rijeka Stjepana Lončara će gostovati kod AZ Alkmaara. Arsenal i Sead Kolašinac, poslije pobjede u Beču, biti će domaćin Dundalku, dok će u drugom susretu grupe B Rapid i nekadašnji kapiten U-21 reprezentacije BiH Srđan Grahovac prve bodove tražiti u gostima kod norveškog Moldea.

Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko pokrenuo je preokret Rome u prvom kolu na gostovanju kod Young Boysa. U posljednja dva susreta u Serie A Dijamant je postigao tri gola, a neće biti veliko iznenađenje ako Fonseca i večeras svog kapitena ostavi na klupi.

Švicarski prvak kojeg je Roma savladala s 2:1 večeras gostuje kod Cluja za koji nastupa Mateo Sušić, dok će Gojko Cimirot će sa Standarom u goste Benfici.