Edin Višća golom u 90. minuti srušio Galatasaray i Trabzonu donio pobjedu vrijednu titule

Bh. reprezentativac Edin Višća postigao je sjajan gol za Trabzonspor u velikoj pobjedi protiv Galatasarayja u meču 23. kola turske Superlige.

Galatasaray je bolje otvorio meč i u 31. minuti s bijele tačke došao u vodstvo od 1:0, a siguran realizator bio je Cicaldau koji je tako svom timu donio prednost nakon prvih 45 minuta.

- -

Trabzonsport je bio bolji tim u drugom poluvremenu, no nisu uspjeli postići gol za poravnanje, sve do 84. minute kada je Bakasetas pogodio za 1:1 i u tom trenutku činilo se, donio jedan, ali vrijedan bod gostima.

Ipak, u 90. minuti uslijedio je šok za domaće navijače. Višća je osvojio jednu loptu na 30 metara od gola Galate, a nakon što je napravio nekoliko koraka prema golu, sjajnim udarcem s distance pogađa za 2:1 i veliki preokret svog tima.

Za Višću je ovo bio prvi gol u dresu novog kluba, a nema sumnje da ga je zabio u možda i najbitnijem trenutku sezone jer je svom timu donio ogromna tri boda s možda i najtežeg gostovanja u čitavoj ligi.