Evropsko prvenstvo: Bh. kadeti na startu savladali Dansku

Kadetska (U17) fudbalska reprezentacija BiH uspješno je otvorila treći uzastopni nastup na Evropskom prvenstvu. U prvom kolu grupe “C“ bh. kadeti su nakon preokreta savladali reprezentaciju Danske rezultatom 3:2, prenosi Anadolu Agency (AA).

Danci su poveli u sedmoj minuti pogotkom Nikolasa Dyhra. Do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata, da bi na otvaranju drugog dijela u 47. minuti Malik Memišević izjednačio na 1:1. Kada je u 71. minuti Andreas Kirkeby realizovao penal i doveo Dance u vodstvo 2:1, činilo se da za preostalih devet minuta bh. kadeti ne mogu doći do trijumfa.

- -

No, za veliki preokret pobrinuli su se Memišević svojim drugim golom u 72. i rezervista Nemanja Nikolić u 75. minuti.

U drugom susretu prvog kola grupe “C“ danas će se sastati Republika Irska i Belgija. Bh. kadeti će u drugom kolu 8. maja odmjeriti snage sa Belgijom. U četvrtfinale Evropskog prvenstva u Engleskoj plasiraće se po dvije prvoplasirane reprezentacije iz svake od četiri grupe.

Na tržištu BiH: Toksini pronađeni u raženom brašnu porijeklom iz Litve

Agencija za sigurnost hrane Bosne i Hercegovine je putem Sistema brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje obaviještena...