F. K. Sarajevo savladalo Mladost, osma uzastopnu pobjeda u Premijer ligi BiH

Nogometaši Sarajeva pobijedili su na stadionu “Asim Ferhatović Hase” u okviru 13. kola Premijer lige BiH ekipu Mladosti rezultatom 5:1 te su tako došli do osmog uzastopnog ligaškog trijumfa.

Gosti iz Doboja kod Kaknja su se dobro držali do 23. minute, a onda su do odlaska na odmor primili čak tri pogotka. Prvi je bio djelo Velkoskog. Tatar je sjajno prošao po desnoj strani i ubacio loptu na drugu stativu, Velkoski se bacio i glavom pogodio za 1:0.

- -

Samo pet minuta kasnije Bordo tim je udvostručio vodstvo. Pidro je uposlio Rahmanovića koji je uputio loš pas ka Tataru, Lalić je katastrofalno reagovao i dodao loptu Handžiću. Napadač Sarajeva je šutirao sa 16 metara, lopta pogodila Mahmića i prevarila Bukvića.

Handžić je dovršio ubitačnu seriju u 35. minuti. Rahmanović se poigrao s odbranom gostiju, lopta je na kraju akcije došla do Handžića kojem nije bilo teško iz peterca pogoditi za 3:0. To je bio i rezultat prvog poluvremena.

Vrlo brzo nakon što se krenulo s centra u nastavku meča Sarajevo dolazi i do četvrtog gola. Rahmanović je odlično reagovao u kaznenom prostoru nakon jedne odbijene lopte i zakucao je u Bukvićevu mrežu za 4:0.

Gosti su do kraja meča uspjeli samo ublažiti poraz golom Hadžića. Nakon sjajnog solo prodora bivši igrač Sarajeva je postigao lijep pogodak lijevom nogom sa ivice kaznenog prostora. Konačnih 5:0 postavio je Mustedanagić u 90. minuti sjajnim golom iz slobodnog udarca.

- -

Sarajevo je ostalo na liderskoj poziciji Premijer lige BiH sa sedam bodova više od drugoplasiranog Željezničara, koji će svoju utakmicu 13. kola igrati sutra na Grbavici protiv Radnika. S druge strane, Mladost je na devetom mjestu.

Rezultat i strijelci:

Sarajevo – Mladost 4:1 (Velkoski 23, Handžić 28′, 35′, Rahmanović 54′ – Hadžić 70′)