Faruk Vejo osvojio bronzu na Svjetskom omladinskom jiu-jitsu prvenstvu

Faruk Vejo je osvojio treće mjesto na Svjetskom omladinskom jiu-jitsu prvenstvu koje se održava u Abu Dhabiju.

Predstavnik Bosne i Hercegovine Faruk Vejo (16) koji je u kategoriji do 73 kg osvojio visoko treće mjesto i bronzanu medalju.

- -

Vejo je u dvoboju za treće mjesto pobijedio Mohameda Yousefa Alhammadija sa 4:1.

Ovaj mladi bosanskohercegovački sportista već godinama niže uspjehe, a prošle godine na prestižnom evropskom međunarodnom takmičenju u greplingu (slobodni stil borbe) osvojio je zlato.

Nizozemska obavještajna služba vidi ratove u Gazi i Ukrajini i uništavanje Kur’ana kao okidač za terorističke prijetnje

Nizozemska nacionalna obavještajna agencija saopštila je u utorak da su prijetnje usmjerene na Nizozemsku sve više povezane sa svjetskim...