Haos na Kosovu: Navijači brutalno pretukli golmana i poslali ga u bolnicu

Gjilani i Ballkani igrali su derbi kosovske Superlige, koji je završen rezultatom 1:1.

Lider Ballkani tako je sačuvao pet bodova prednosti u odnosu na Gjilani. Poveo je lider na tabeli u 1. minuti golom Krasniqija, a domaćinu je bod donio golman Kolici u petoj minuti nadoknade.

- -

Nakon toga uslijedo je haos na tribini gdje su bili domaći navijači, koji su utrčali na teren, a utakmica je odmah prekinuta.

Huligani su pretukli gostujućeg golmana Stivija Frasherija. Na snimcima se vidi kako jedan huligan ruši čuvara mreže na tlo, dok ga drugi udara nogom u glavu.

Frasheri je kolima hitne pomoći prebačen u bolnicu.

Huligani koji su napali golmana još nisu pronađeni.