Hrvatska nakon jedanaesteraca savladala Dansku za četvrtfinale Mundijala, Subašić junak Vatrenih

Preporučujemo

Reprezentacija Hrvatske plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Rusiji nakon što je večeras u Nižnjem Novgorodu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladala Dansku sa 3:2.

U regularnih 90 minuta rezultat je glasio 1:1. Povela je Danska u 1. minuti golom Mathiasa Joergensena, da bi tri minute kasnije izjednačio Mandžukić.

- -

Mogla je Hrvatska do pobjede u 116. minuti sa bijele tačke. Prethodno je u kaznenom prostru Danske srušen Rebić, no penal je Modriću odbranio Schmeichel.

Ipak, junak Vatrenih u penal seriji bio je golman Danijel Subašić koji je odbranio tri šuta Dancima.

Za plasman u polufinale SP-a, izabranici Zlatka Dalića igrat će protiv Rusije koja je takođe nakon penala savladala Španiju.