Hrvatska potopila očajnu Argentinu i prošla u osminu finala Mundijala, Gaučosi na ivici ambisa

Reprezentacija Hrvatske plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva.

Vatreni su večeras u Nižnjem Novgorodu u drugom kolu grupe D savladali Argentinu sa 3:0 golovima Ante Rebića, Luke Modrića i Ivana Rakitića, te sa šest bodova osigurali prolaz među 16 najboljih.

- -

Ovo je prva pobjeda Hrvatske protiv južnoameričkih ekipa u petom susretu.

Hrvatska je od prve minute bila bolji rival na terenu, dok je Argentina praktično bila bezopasna. Nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, u drugom su viđena tri. I to kakva.

U 53. minuti veliku grešku pravi golman Gaučosa Caballero, očajno je izbio jednu loptu, ona je došla taman na volej Rebića koji je fenomenalno šalje u same rašlje. Bio je to jedan od najljepših golova turnira do sada.

Krenula je Argentina tada po izjednačenje, u igru su ušli Higuain i Dybala, no bez promjene.

- -

Štaviše, Modrić je devet minuta prije kraja udvostručio vodstvo prekrasnim golom sa 18 metara.

Potop Argentine zaključio je Ivan Rakitić golom u 91. minuti.

Argentina ima samo bod iz dva meča i ostale su joj teoretske šanse da prođe dalje.

Na ruku joj ne ide negativna gol razlika, pa će u petak od 17 sati navijati da Island i Nigerija odigraju neriješeno.

Hrvatska u posljednjem kolu igra protiv Islanda, a Argentina protiv Nigerije.

Nakon 40 godina Sarajevom voze novi tramvaji, jutros primili prve putnike

Nakon 40 godina Sarajevom voze novi tramvaji. Prva tri Stadler tramvaja jutros su od 06:50 sati počela saobraćati sarajevskom prugom....