Hrvatska uspješno startovala na SP-u: Autogol i Modrić za pobjedu protiv Nigerije

Hrvatska reprezentacija savladala je Nigeriju sa 2:0 u prvom kolu grupe D Svjetskog prvenstva u Rusiji.

Vatreni su u Kalinjingradu do vodstva stigli autogolom Eteboa u 32. minuti, da bi pobjedu potvrdio Luka Modrić u 71. minuti iz jedanaesterca. Bila je ovo prva uvodna pobjeda Hrvatske na svjetskim prvenstvima nakon 1998. godine.

- -

U 32. minuti nakon Modrićevog ubačaja iz ugla Mandžukić je bio najviši, a njegov udarac glavom pogodio je nesretnog Etobija i lopta je ušla u mrežu.

U 70. minuti, opet nakon kornera, Ekong je hrvačkim zahvatom srušio Mandžukića, a sudija je pokazao na bijelu tačku. Siguran realizator sa bijele tačke bio je Modrić.

Hrvati su napravili veliki korak ka prolasku u sljedeću fazu, jer su Argentina i Island remizirali 1:1. U sljedećem kolu Hrvatska igra protiv Argentine, dok će Nigerija odmjeriti snage sa Islandom.

Da rezolucije UN išta vrijede, danas ne bi bilo potrebno usvajati rezoluciju o sjećanju na genocid u Srebrenici!

Da rezolucije Ujedinjenih nacija išta vrijede u pravnom sistemu, danas ne bi bilo potrebe za usvajanjem rezolucije kojom se...