Igračice SFK 2000 Sarajevo osvojile Kup BiH

U Trening centru FSBiH u Zenici danas je odigrana utakmica finala Kupa Bosne i Hercegovine za seniorke.

Trofej su osvojile igračice SFK 2000 Sarajevo koje su u finalu sa 4:1 pobijedile mostarsku Eminu.

- -

Sarajke su u meč ušle veoma ofanzivno i nakon dvije propuštene prilike u 6. minuti dolaze do prednosti kad je Maja Jelčić ušla u protivnički kazneni prostor sa lijeve strane i poslala loptu u suprotni ugao za 1:0. Jelčić u 10. minuti asistira Kristini Tanasković koja je udvostručila prednost SFK 2000. Izuzetno raspoložena za igru bila je Maja Jelčić koja u 44. minuti preciznim šutem sa ivice šesnaesterca postiže treći gol za svoj tim.

U drugom poluvremenu i mostarske igračice su pokazale da nisu slučajno u finalu, te su dobrom igrom uspjele da smanje prednost SFK 2000. Elma Husić u 54. minuti sjajno izvodi slobodan udarac sa tridesetak metara i postiže lijep pogodak.

Prvo ime finalnog meča bila je Maja Jelčić koja se u 71. minuti sjajno snalazi u protivničkom kaznenom prostoru i postiže još jedan gol za konačnih 4:1.

Nakon utakmice uslijedila je ceremonija proglašenja pobjednika, a pehare i medalje finalistima uručio je član Komiteta za takmičenje FSBiH Vladimir Glavaš.