Italijan Bagnaia osvojio Veliku Nagradu Nizozemske

U odličnoj utrci na stazi u Assenu za Veliku nagradu Nizozemske slavio je Italijan Francesco Bagnaia, javlja Anadolu Agency (AA).

Bagnaia je odličnom vožnjom od prvog do posljednjeg kruga stigao na kraju i do pobjede.

- -

Drugi je bio također Italijan Marco Bezzechi, koji je donio prvo postolje timu VR46 u MotoGP.

Treće mjesto je osvojio Španac Maverick Vinales iz tima Aprilia. Sjajnu utrku je vozio i Aleix Espargaro koji je zauzeo četvrto mjesto.

Aktualni prvak i vodeći u ukupnom poretku, Francuz Fabio Quartararo nije završio utrku. Dva puta je padao, ali je prošao bez težih posljedica.

U MotoGP slijedi pauza od šest sedmica, a sljedeća utrka je 7. augustu na Silverstoneu.