Japan savladao favorizovanu Kolumbiju: Prva pobjeda Samuraja nad Južnoamerikancima

Reprezentacija Japana savladala je Kolumbiju sa 2:1 u prvom susretu grupe H na Svjetskom prvenstvu.

Samuraji su postali prva azijska selekcija koja je savladala neki tim iz Južne Amerike na svjetskim prvenstvima.

- -

Detalj koji je uveliko odlučio dalji tok utakmice desio se u trećoj minuti kada je Sanchez dobio crveni karton nakon igranja rukom. Sudija je pokazao na bijelu tačku, a siguran izvođač bio je Kagawa za 1:0.

Iako sa igračem manje Kolumbija je do kraja prvog poluvreman uspjela doći do izjednačenja golom Quinteroa iz slobodnog udarca.

Pobjedu Japanu donio je Osako u 73. minuti, nakon kornera kojeg je zveo Honda.