Johnson i čelnici EU nastavljaju pregovore 15. juna

Preporučujemo

Britanski premijer Boris Johnson, predsjedavajući Evropskog vijeća Charles Michel i čelnica Evropske komisije Ursula von der Leyen održat će razgovore 15. juna kako bi pokušali pokrenuti zakočeni dijalog o budućim odnosima EU i Ujedinjenog Kraljevstva.

– Nakon telefonskog razgovora s Borisom Johnsonom, predsjednik vijeća Charles Michel pristao je da održi konferenciju na visokom nivou u ponedjeljak 15. juna s Ursulom von der Leyen i čelnikom Evropskog parlamenta Davidom Sissolijem video putem – saopćio je Michelov portparol na Twitteru.

- -

Razgovori o sporazumu o sveobuhvatnim odnosima između Britanije i 27-člane EU ostvarili su slab napredak od februara. Vrijeme ističe jer prelazni period nakon britanskog napuštanja unije završava krajem ove godine, prenosi Reuters.

Izvor: Fena/ Index.ba

Najnovije

Čomor: Kad se već Vlada KS i ministar Šteta hvale, neka kupe autobuse i za djecu iz Hadžića

Iako se vlast u Kantonu Sarajevo hvali novim tramvajima, trolejbusima i prugama, ne zanima ih što djeca iz Hadžića...