Kako su igrali Zmajevi za vikend?

Reprezentativci Bosne i Hercegovine su i proteklog vikenda imali obaveze u svojim klubovima, a dominirao je kapiten Zmajeva Edin Džeko.

Naime, naš napadač je u igru ušao nakon pola sata igre umjesto povrijeđenog Corree, iako je plan bio da odmori meč Serije A protiv Bologne. Džeko je to iskoristio na najbolji način i u drugom poluvremenu postigao dva pogotka u visokoj pobjedi Intera rezultatom 6:1.

- -

Minutažu prošlog vikenda nije upisalo čak sedam reprezentativaca BiH iz raznih razloga. Eldar Ćivić i Adnan Kovačević nisu nastupili za Ferencvaroš u utakmici Kupa Mađarske, baš kao i Amer Gojak i Luka Menalo budući da je derbi meč njihovog Dinama protiv Hajduka odgođen. Ermedin Demirović je bio rezerva u remiju Mainza i njegovog Freiburga, dok Rade Krunić nije igrao za Milan protiv Juventusa zbog povrede. Sead Kolašinac i drugu utakmicu zaredom bio je van sastava Arsenala.

Sva tri golmana Ibrahim Šehić, Nikola Vasilj i Kenan Pirić su branila 90 minuta u mečevima Konye, St. Paulija i Astormitosa. Šehić je sačuvao svoju mrežu, dok su Vasilj i Pirić primili po pogodak.

Selektora Ivayla Peteva mogu radovati standardni nastupi većine defanzivaca budući da je njih pet odigralo 90 minuta – Siniša Saničanin (Partizan), Denis Hadžikadunić (Rostov), Branimir Cipetić (Lokomotiva), Aleksandar Jovičić (Gorica) i Anel Ahmedhodžić (Malmo). Jusuf Gazibegović je igrao posljednjih 20 minuta za Šturm, dok će Mateo Sušić danas igrati svoju utakmicu za Cluj.

Stjepan Lončar je jedini osim Džeke postigao gol ovog vikenda i to u pobjedi Ferencvaroša u Kupu Mađarske rezultatom 9:0. Igrao je od 68. minute. Amir Hadžiahmetović je igrao 90 minuta za Konyu, dok su u drugom poluvremenu zamijenjeni Miroslav Stevanović (Servette), Adi Nalić (Malmo) i Haris Hajradinović (Kasimpaša). Miralem Pjanić je u igru Bešiktaša ušao sredinom prvog poluvremena, baš kao i Džeko, zbog povrede saigrača, dok je Gojko Cimirot zamijenjen već u 12. minuti kao žrtva zbog ranog crvenog kartona štopera u njegovom Standardu.

- -

Smail Prevljak je za Eupen igrao gotovo cijeli meč te je upisao asistenciju.

Podsjetimo, reprezentacija BiH narednu utakmicu igra 9. oktobra u gostima protiv Kazahstana, a tri dana kasnije gostovat ćemo Ukrajini. Oba meča su u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Kantonalno vijeće SBiH: Odnos prema prosvjetnim radnicima u KS sve govori o Trojci

Iz Kantonalnog vijeća (KV) Stranke za BiH saopštili su da se danima zgražavaju nad neprimjerenom javnom komunikacijom koja se...