Košarkaši Širokog nanijeli Sparsu drugi poraz u ovoj sezoni

Preporučujemo

Košarkaši Širokog pobijedili su OKK Spars u meču 4. kola Prvenstva BiH rezultatom 80:72 te tako zadržali maksimalan učinak na početku sezone.

Širokom je ovo bila četvrta pobjeda u četiri odigrana meča na početku sezone, dok je za Spars ovo bio drugi poraz, nakon što su nedavno izgubili od Borca u Banjoj Luci.

- -

Što se tiče današnjeg meča, Široki je već na poluvremenu imao veliku prednost koja mu je osigrala puno lakše igranje utakmice u drugom poluvremenu. Nakon prvih 10 minuta imali su vodstvo od 23:20, a na poluvrijeme otišli su s dvocifrenom prednošću od 12 poena. Bilo je 45:33.

U trećoj četvrtini Spars se vratio na jednocifreni zaostatak, no više od toga nisu uspjeli i kada je sredinom posljednje dionice domaći tim došao do 13 poena prednosti (73:60), bilo je jasno da će bez većih problema privesti meč kraju i osigurati pobjedu.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Ivanov koji je ubacio 19 poena, a pratio ga je Bilinovac koji je ubacio 18 poena. Istakao se još Božić sa 13 poena te Vučić koji je ubacio 12 poena.

U poraženom timu najefikasniji je bio Durnikkoji je ubacio 20 poena, a izdvajamo još učinak Abella koji je ubacio 16 poena.