Košarkašice BiH poražene od Francuske i ostale bez borbe za medalju

Preporučujemo

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je izgubila od Francuske u četvrtfinalu Eurobasketa rezultatom 80:67.

Naše košarkašice su odlično otvorile utakmicu i pored toga što povrijeđena Marica Gajić nije igrača, te su bile u vodstvu od prve minute zahvaljujući sjajnoj Jonquel Jones, a sredinom prve dionice igre imale su i plus pet (13:8).

- -

Ipak, Francuskinje su uspjele u finišu stići do izjednačenja, a potom i košem u posljednjoj sekundi nakon ofanzivnog skoka prvu četvrtinu riješiti u svoju korist rezultatom 18:16.

Naša selekcija je povela ponovo početkom druge četvrtine (28:25), no to je bilo ujedno i posljednje vodstvo naše selekcije na utakmici. Najbolja igračica Francuske Sandrine Gruda je potom preuzela odgovornost na sebe, te je domaća selekcija u Strazburu na poluvrijeme otišla s prednošću od osam poena razlike (39:31).

Francuskinje su na početku treće četvrtine stigle do, u tom trenutku, maksimalnih plus 16 (49:33), no naše igračice se nisu predavale, te su dvije minute prije kraja ove dionice igre stigle na samo minus pet (51:46). No, Francuskinje su zahvaljujući nestvarnom trojkom u posljednjoj sekundi Marine Johannes koja je opravdala nadimak “ženski Steph Curry”, u posljednju četvrtinu ušle s prednošću 63:47.

U posljednjoj četvrtini Francuskinje su rutinski privele meč kraju i plasirale se u polufinale gdje će igrati protiv Bjelorusije.

- -

S druge strane naše košarkašice u subotu očekuje borba za plasman na Svjetsko prvenstvo 2022. godine koje se održava u Australiji, a protivnik našoj selekciji bit će Švedska.

Najnovije

Dodikovi zaključci: Poništiti Schmidtove odluke, razvlastiti CiK, istjerati ambasadore…ili raskidamo partnerstvo s Trojkom

Predsjednik bosanskohercegovačkog entiteta RS Milorad Dodik, danas je na posebnoj sjednici Narodne skuštine RS-a predložio niz zaključaka. U nastavku donosimo...