Kramarić sačuvao Hrvate, Pjontek srušio Austriju

Preporučujemo

Fudbaleri Hrvatske pobjedom su otvorili kvalifikacije za Evropsko prvenstvo. Vicešampioni svijeta dosta su se mučili protiv Azerbejdžana pred svojim navijačima, ali su na kraju uspjeli da dođu do tri boda. Sa praktično potpuno promijenjenom posljednjom linijom i dosta izmjena i u ostalim linijama tima Hrvati nijesu blistali večeras.

Gosti su već u 19. minutu šokirali Maksimir. Šejdajev je bio strijelac gola za 0:1.

- -

Barišić je na vrijeme, pred kraj prvog poluvremena pogodio za izjednačenje na 1:1.

Ni u nastavku nijesu blistali, ali je Kramarić vrlo lijepim udarcem 11 minuta prije kraja postavio konačnih 2:1.

Derbi večeri pripao je Poljacima koji su kao gosti slavili u Austriji.

Jedini gol na meču postigao je napadač Milana Pjontek.

- -

Belgija je savladala Rusiju sa 3:1.

Tielemans je postigao gol za vođstvo domaćih, ali je Čerišev poravnao na 1:1.

Azar je nakon toga preuzeo odgovornost, prvo je realizovao penal za 2:1, a onda je dva minuta prije kraja postavio konačan rezultat.

Holandija je sa 4:0 lako riješila Bjelorusiju, a vrijednu pobjedu ostvarila je Sjeverna Makedonija protiv Letonije 3:1.

Slovenija je izvukla bod u Izraelu – 1:1.