Ledeni zmajevi bolji od UAE: Protiv Turkmenistana za plasman na SP

Hokejaška reprezentacija Bosne i Hercegovine odigrala je večeras susret drugog kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo Divizije III u hokeju na ledu. Ledeni zmajevi slavili su protiv Ujedinjenih Arapskih Emirata rezultatom 6:1.

Pogodak za vodstvo BiH postigao je Amar Hadžihasanović nakon asistencije Mirze Omera i Farisa Ramića. Gosti su izjednačili u 7. minuti drugog perioda kada je mrežu Pribišića zatresao Juma Al Dhaheri.

- -

U 12. minuti već je bilo 2:1 za našu reprezentaciju, zahvaljujući golu kapitena Dine Čordalije, a tri minute dva gola prednosti BiH je donio Mirza Omer.

U posljednjih 20 minuta reprezentacija Bosne i Hercegovine postigla je još tri gola. U strijelce su se upisali Dino Čordalija (2), te Mirza Omer.

Sutra je na programu utakmica između legendi ruskog i balkasnog hokeja, od 19 sati će se sastati Gazpromexport tim i United Balkan tim.

Takmičenje se nastavlja u srijedu. Reprezentacija BiH će za plasman na SP Divizije III igratI protiv Turkmenistana, koji je takođe ostvario dvije pobjede u prva dva susreta.

Oglasio se EUFOR: Pratimo sigurnosnu situaciju

Proteklih dana neke neodgovorne i neodmjerene izjave pojedinih bh. političara izazvale su zabrinutost među građanima. Danas su se oglasili iz...