VIDEO Liga prvaka: Pjanić sa Juventusom u četvrtfinalu, dalje idu i Građani

Juventus i Manchester City plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka.

Nakon 2:2 u prvoj utakmici u Torinu, Stara dama večeras je u revanšu osmine finala na Wembleyu savladala Tottenham sa 2:1, iako su Pijetlovi do 64. minute vodili. Heung-Min Son je u 39. minuti pogodio za 1:0, da bi u nastavku sa dva brza gola Juve stigao do prekoreta.

- -

Prvo je Gonzalo Higuain u 64. minuti izjednačio na 1:1, a tri minute kasnije Paulo Dybala pogodio za veliko slavlje Torineza.

Miralem Pjanić odigrao je cijelu utakmicu za prvake Italije.

U drugom susretu Basel je na Etihadu iznenađujuće savladao Manchester City sa 2:1. No, bila je to pirova pobjeda Švicaraca, jer su u prvom susretu na svom terenu torpedovani sa 5:0. Doduše, trener Cityja Pep Guardiola večeras je na teren izveo kombinovani sastav, u kojem nije bilo vodećih zvijezda tima.

- -

Sinoć su plasman među osam najboljih ekipa Starog kontinenta izborili Liverpool i Real Madrid.

M. I.

VUKANOVIĆEVA KOLEGICA ZAGORKA GRAHOVAC: Poruke koje ovih dana slušamo su sramne i strašne, koliko za Bošnjake, toliko štete i srpskom narodu

U posljednje vrijeme koliko traje Dodikovo lobiranje protiv usvajanja Rezolucije o genocidu u Srebrenici - intenzivira se njegova retorika...