Lulić je ponovo junak Nebeskoplavih: Srušio Juventus i donio Laziju Superkup Italije

Luliću su po svemu sudeći suđeni važni golovi u dresu ekipe iz Rima. Nakon što je u finalu Kupa Italije 2013. godine postigao pogodak u 71. minuti susreta protiv Rome i postao heroj Lazija, danas je protiv Juventusa u 73. minuti susreta postigao pogodak za 2:1 i ponovo postao junak nebeskoplavog dijela Rima.

Lazio je mnogo bolje otvorio utakmicu i u 16. minuti susreta preko Luisa Alberta došao do vodstva. Odlično je nogometaš Lazija šutirao nakon asistencije Milinković-Savića i uz desnu stativu poslao loptu u mrežu Stare Dame.

- -

Senad Lulić slavi pogodak (Foto: AFP)Senad Lulić slavi pogodak

Juventus je potom prijetio preko Paula Dybale iz slobodnog udarca u 30. minuti, ali Argentinac nije bio precizan. Lazio je u prilici pet minuta kasnije, ali Joaquin Correa nije precizan. Juventus je izjednačio u 45. minuti utakmice, a strijelac je bio Dybala.

Kapiten Lazija Lulić donio je trofej Superkupa Italije svojoj ekipi u 73. minuti susreta. Nakon jednog centaršuta bio je na pravom mjestu na drugoj stativi i poslao loptu iza leđa Wojciecha Szczesnog.

- -

U posljednjoj minuti utakmice Lazio je dokrajčio protivnika. Ostalo je vremena samo za slobodni udarac ekipe iz Rma, a onda je fantastičan pogodak postigao Cataldi u 94. minuti susreta za konačnih 3:1.

(klix.ba)

Prva primjena Inzkovog zakona: Vojin Pavlović optužen pred Sudom BiH za negiranje genocida

Tužilaštvo Bosne i Hercegovine podigao je optužnicu protiv Vojina Pavlovića (rođ. 1976. godine u Bratuncu) za krivično djelo izazivanje...