MEJDAN NOSIO ZMAJEVE: BiH fantastičnom igrom osigurala baraž

Reprezentacija BiH je u prepunoj dvorani “Mejdan” pobjedom protiv selekcije Švicarske rezultatom 21:15 osigurala baraž za plasman na Svjetsko prvenstvo 2019. godine.

Nakon početnih 2:2, naša reprezentacija, napravila je mini seriju te povećala prednost na tri gola razlike (5:3).

- -

U nastavku je uslijedio performans Benjamina Burića koji je u nekoliko navrata fenomenalno zaustavljao šuteve rukometaša Švicarske, tako da smo gostima dozvolili da postignu svega šest pogodaka u prvom dijelu (11:6).

U istom ritmu golman naše selekcije nastavio je i na početku drugog dijela, te već u 37. minuti bilježi svoju 12 odbranu na meču. Međutim, za 15 minuta drugog poluvremena uspjeli smo postići samo dva gola, dok su Švicarci ubacili u brzinu više te se tako primakli na dva gola zaostatka (13:11).

- -

Nakon toga stative, prečke, ali i odbrane Portnera zaustavljali su udarce naših rukometaša, s druge strane gosti su igrali puno bolje nego u prvom dijelu, te su u 51. minuti skoro pa stigli do izjednačenja (16:15). Srećom, sa dva pogotka Panića uspjeli smo ponovno stići na tri gola prednosti pet minuta prije kraja susreta (18:15).

Do kraja meča samo smo uvećali prednost i na kraju slavili sa 21:15.

Fantastični Benjamin Burić je na kraju skupio nevjerovatnih 20 odbrana. Najjefikasniji u našem timu bili su Ovčina sa pet, te Panić sa 4 pogodka.