Obračun se desio nakon što su demonstranti grupe Direct Action Everywhere (DxE) pokušali organizovati demonstracije na tržnici Smithfield u glavnom gradu Velike Britanije, ali su ih neprijateljski mesari pozvali da se udalje s ove lokacije. Nakon što to nisu željeli učiniti, mesari su nasrnuli na njih, piše Russia Today.
Working class lads in #Smithfield market teach a lesson to privileged #wokes for trying to do a US #Democrat instigated disruption protest in #London ? pic.twitter.com/nZFgv8F5Iq
— Potkin Azarmehr (@potkazar) October 10, 2020
U video snimcima koji kruže društvenim mrežama može se vidjeti borba između aktivista i mesara u bijelim mantilima.
“Mesari na tržnici u Londonu napadaju miroljubive aktiviste koji se jednostavno bore za zaštitu životinja”, napisali su iz grupe DxE u opisu videa na Facebooku.
Aktivisti tvrde da su ih mesari gađali jajima i zaleđenim mesom, ali i posipali hladnom vodom. Iz tržnice Smithfield su izvijestili da se ovaj incident desio u petak 9. oktobra, ali nisu davali više informacija.
The butchers at Smithfield Market in London city mob peaceful activists who are simply standing up for animal…
Gepostet von DxE – UK-London am Montag, 12. Oktober 2020
DxE je međunarodni pokret koji djeluje na području Velike Britanije, a bori se, između ostalog, protiv nasilnog ponašanja prema životinjama. Članovi ove grupe prethodno su vandalizirali McDonald’sov prodajni prostor lažnom krvlju.