Mirza Bašić poražen u četvrtfinalu ATP turnira u Dohi

Mirza Bašić poražen je u okviru četvrtfinala ATP turnira u Dohi od Argentinca Guida Pellae rezultatom 0:2 (2:6, 3:6).

Ovaj četvrtfinalni duel trajao je sat i osam minuta.

- -

Pella je prvi set riješio u svoju korist s 6:2 za 36 minuta, pritom uzevši dva brejka. U drugom setu Bašić se nije uspio vratiti u meč. Argentinac je za samo 32 minute igre riješio i pitanje pobjednika.

Naime, Pella je u drugom setu bio bolji s 6:3, a ključni je bio osmi gem kada je uzeo brejk Bašiću.

Bez obzira na rezultat, Mirza Bašić je u fenomenalnoj formi s obzirom na to da je od posljednjih 20 mečeva slavio u čak 16, a na putu do četvrtfinala Dohe prošao je Vatutina (2:0) i Seppija (2:1) u kvalifikacijama te Haider-Maurera (2:0) i Feliciana Lopeza (2:0) u glavnom žrijebu turnira.