Muzaferija bez plasmana u alpskoj kombinaciji, zlato za Gisin

Elvedina Muzaferija nije uspjela da završi slalomsku trku u okviru kombinacije na Zimskim olimpijskim igrama u Pyeongchangu, te je na kraju ostala bez plasmana.

Bh. skijašica je u trci spusta od 22 takičarke koje su prošle kroz cilj, bila najsporija.

- -

Zlatnu medalju osvojila je Švicarska skijašica Michelle Gisin. Ona je nakon spusta imala treće vrijeme, a dobrom vožnjom u slalomu pretekla je Norvežanku Ragnhild Mowinckel i Amerikanku Lindsey Vonn koje su bile najbrže u spustu.

Srebrom se okitila Amerikanka Mikaela Shiffrin sa zaostatkom od 97 stotinki, dok je bronzu osvojila Wendy Holdener iz Švicarske s zaostatkom od 1.44 sekunde.

Podsjećamo da je najbolji rezultat za BiH na dosadašnjim nastupima na ZOI ostvario Enis Bećibbegović koji je u Naganu 1998. u trci spusta zauzeo 21. mjesto.