Naert i Mazuronak pobjednici maratona na EP u atletici

Belgijanac Koen Naert osvojio je zlatnu medalju u maratonu za muškarce 24. Evropskog prvenstva u atletici održanog u Berlinu, javlja Anadolu Agency (AA).

Naert je trku završio vremenom od dva sata, devet minuta i 51 sekundom.

- -

Drugoplasirani je bio Švicarac Tadesse Abraham koji je bio sporiji minutu i 33 sekunde, dok je Yassine Rachik osvojio bronzu za Italiju (2:12:09).

Bjeloruskinja Volha Mazuronak, uprkos krvarenju iz nosa, osvojila je prvo mjestu u maratonu za žene, a dionicu je završila vremenom od dva sata 26 minuta i 22 sekunde. Slijedila je Francuskinja Clemence Calvin kojoj je u posljednjih 200 metara prvo mjesto izmaklo za šest sekundi.

Trećeplasirana bila je Ena Vrabcova Nyvltova iz Češke koja je vremenom od 2:31:31 postavila novi nacionalni rekord.

Općina Novi Grad izdvojila 100.000 KM: Efendić uručio specijaliziranu obuću za 210 policajaca

Načelnik sarajevske Općine Novi Grad Semir Efendić uručio je danas specijaliziranu obuću policijskim službenicima Policijske uprave (PU) Novi Grad...