Najbolji olimpijski rezultat: Tanja Karišik 65. u skijaškom trčanju na 10 kilometara

Tanja Karišik osvojila je 65. mjesto od 90 takmičarki u trci na 10 kilometara slobodnim stilom u skijaškom trčanju na Zimskim olimpijskim igrama u Pyeongchangu.

Zlatnu medalju osvojila je Ragnhild Haga iz Norveške (25:00.5), srebro Šveđanka Charoltte Kalla (25:20.8), dok je drugu medalju za Norvešku, onu bronzanu, osvojila Marit Bjoergen (25:32.4).

- -

Bh. olimpijka je trku odvezla je u vremenu 29:24.3, što je za 4:23.8 sekunde bio slabiji rezultat od prvoplasirane, a 65. mjesto joj je najbolji olimpijski rezultat u karijeri.

Naime, 2010. u Vankuveru bila 71 (vrijeme 31:30.4), a četiri godine kasnije u Sočiju završila je na 70. mjestu.