Navijači Saudijske Arabije “poludjeli” nakon gola, od radosti iščupali vrata iz baglama

Nogometna reprezentacija Saudijske Arabije danas je napravila prvorazredno iznenađenje na Svjetskom prvenstvu savladavši Argentinu rezultatom 2:1, a Saudijci su trijumf proslavili na veličanstven način.

- -

Argentina je vodila pogotkom Lionela Messija iz desete minute iz penala, a u drugom poluvremenu najprije je Saleh Al Shehri u 48. minuti izjednačio na 1:1, a pet minuta kasnije je Al Dawsari pogodio za 2:1. NEZAPAMĆENO SLAVLJENavijači Saudijske Arabije ismijali Messija i Argentinu čuvenom Ronaldovom proslavom

Poslije utakmice uslijedilo je nezapamćeno slavlje nogometaša i navijača Saudijske Arabije koje se nastavilo i van stadiona, a Saudijci su tom prilikom odlučili imitirati čuvenu proslavu “Siuuu” Cristiana Ronalda.

Ipak, pravi hit je postao video na kojem je prikazano kako Saudijci u domovini slave vodeći pogodak, a posebno se istakao jedan navijač koji je u zanosu prosto iščupao vrata iz baglama i bacio ih ispred ulaza.Video se brzo proširio društvenim mrežama i očekivano postao je hit na internetu.

U drugom kolu Argentinci će igrati s Meksikom, dok će Saudijska Arabija odmjeriti snage s Poljskom.