Njemačka golčinom Kroosa u 95. minuti do pobjede protiv Švedske

Reprezentacija Njemačke, aktuelnog svjetskog prvaka, savladala je Švedsku sa 2:1 u utakmici drugog kola grupe F. Gol odluke na Olimpijskom stadionu Fišt u Sočiju postigao je Toni Kroos u 95. minuti iz slobodnog udarca.

Nijemci, koji su od 82. minute igrali sa igračem manje, bili su nadomak eliminacije sa Svjetskog prvenstva. Gubili su sa 0:1 nakon prvog poluvremena, ali na kraju su osvojili tri boda koji ih ostavljaju u životu i sa sada izglednim šansama za plasman u osminu finala, pošto u trećem kolu igraju protiv otpisane Južne Koreje.

- -

Švedska je povela u 32. minuti kada je Toivonen uz pomoć Rüdigerove noge prebacio Neura za 1:0.

Njemačka se vratila u igru na samom početku drugog dijela – nakon ubačaja Wernera sa krila, Reus je zabio za 1:1. Bio je to prvi gol Njemačke na ovom SP-u iz 34. udarca na gol.

Njemačkoj ni taj rezultat nije odgovarao, s obzirom da bi sa jednim bodom imali samo teoretske šanse da se nađu u osmini finala. Utakmica je ušla duboko u sudijsku nadoknadu kada je iskosa sa lijeve strane dosuđen slobodan udarac za Elf.

Loptu je namjestio Kroos i fantastičnim udarcem pogodio suprotne rašlje za 2:1.