Belgija od 0:2 do pobjede protiv Japana u 94. minuti i plasmana u četvrtfinale SP-a

Reprezentacija Belgije plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva pobjedom protiv Japana sa 3:2 u Rostovu.

Iako su Samuraji do 69. minute vodili sa 2:0, Belgija je napravila veliki preokret i golom rezerviste Chadlija u 94.minuti izborila veliku pobjedu.

- -

Japan je u 48. minuti golom Genkija Haraguchija iznenadio favorizirane Belgijance. Samo četiri minute kasnije Japanci su već vodili s visokih 2:0 pogotkom Takashija Inuija.

Ipak, Belgijanci su se u 69. minuti golom Jana Vertonghena vratili u igru. Samo pet minuta kasnije preko Marouanea Fellainija uspjeli su poravnati na 2:2.

Kada su svi očekivali kraj meča, i moguće produžetke, Nacer Chadli je u četvrtoj minuti sudijske nadoknade donio veliku pobjedu Belgiji i plasman u četvrtfinale Mundijala.

Za plasman u polufinale Belgijanci će igrati protiv Brazila koji je danas rezultatom 2:0 pobijedio Meksiko.

Cameron: Velika Britanija glasat će za rezoluciju o genocidu u Srebrenici

Britanski ministar vanjskih poslova David Cameron izjavio je da je jasno da je u Srebrenici bio genocid i da...