Paris Saint-Germain je prvak Francuske

Fudbaleri Lyona pobijedili su u uzbudljivoj utakmici 31. kola francuske Ligue 1 Monaco s 3:2, a usporedno s njima su se veselili i u PSG-u koji je time i službeno odbranio titulu prvaka.

Takav je rezultat razveselio igrače i navijače PSG-a koji su time i matematički osigurali 12. naslov prvaka Francuske u historiji. Trenutačno PSG, tri kola prije kraja ima nedostižnih 12 bodova više od Monaca.

- -

PSG je time proslavio treći naslov prvaka u nizu, kao i šesti u posljednjih sedam sezona.

Odmah u prvom napadu Monaco je poveo kod Lyona golom Ben Yeddera. Do kraja poluvremena Lyon je sve poništio te je poveo 2:1 golovima Lacazettea u 22. i Benrahme u 26. minuti. Još je jednom domaću obranu i vratara lomio Ben Yedder kada je u 60. pogodio za 2:2, dok je dvoboj odlučen u 84. minuti, kada je Fofana postavio konačnih 3:2.

MILANOVIĆEV ODGOVOR DODIKU: “Hrvati su iz 2. svjetskog rata izašli na pravoj strani”

Predsjednik Hrvatske Zoran Milanović oglasio se povodom tvrdnji Milorada Dodika da je hrvatski narod kolektivno kriv zbog zločina ustaša....