Petarda Belgije protiv Tunisa za osminu finala SP-a

Preporučujemo

Reprezentacija Belgije plasirala se u osminu finala Svjetskog prvenstva pobijedivši danas Tunis sa 5:2 u utakmici drugog kola grupe G. Bila je to potpuna dominacija Belgijanaca koji su do druge pobjede stigli golovima Romela Lukakua, Edena Hazarda i Michya Batshuaya.

Nakon što su Španija i Portugal u prvom kolu odigrali 3:3, današnji susret je utakmica sa najviše pogodaka u dosadašnjem dijelu Mundijala.

- -

Pitanje pobjednika rješeno je već u prvom poluvremenu kada je na semaforu pisalo 3:1.

Povela je Belgija u petoj minuti. Ben Youssef fauliro je Hazarda na granici kaznenog prostora, videotehnologija je pokazala da je prekršaj bio unutra, a sam Hazard rutinski je realizirao najstrožiju kaznu za 1:0.

Deset minuta kasnije prednost je udvostručio Lukaku, na asistenciju Mertensa, no sam dvije minute kasnije Tunižani se vraćaju u susret. Praktično u sljedećem napadu na 1:2 je smanjio Dylan Bronn.

Ipak, na isteku prvog dijela svoj drugi pogodak na utakmici, a četvrti na prvenstvu, postiže Lukaku, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno.

- -

Hazard je svoj drugi gol na utakmici za 4:1 postiao u 51. minuti na fantastično dodavanje Alderweirelda, da bi Batshuayi u 90. minuti pogodio za 5:1.

Konačnih 5:2 postavio je Wahbi Khazri u 93. minuti.

U drugom susretu u grupi u nedjelju od 14 sati se sastaju Engleska i Panama.