Pjanić ponovo asistent za Bešiktaš, Dortmund ipak odnio sva tri boda iz Istanbula

Nogometaši Borussije Dortmund slavili su na gostovanju Bešiktašu rezultatom 2:1, dok je debitant u Ligi prvaka Sherrif u Tiraspolu nadigrao Shakhtar i slavio s 2:0.

Odigrana su prva dva današnja meča grupne faze Lige prvaka, a tu je Miralem Pjanić odigrao prvi meč za Bešiktaš u ovom takmičenju i upisao asistenciju u završnici za konačnih 1:2. Bešiktaš je dobro ušao u meč i stvorio nekoliko prilika, ali je Michy Batshuayi bio neprecizan u dva navrata.

- -

Kazna je stigla u 20. minuti kada je Thomas Meunier odlično proigrao Judea Bellinghama koji se iskosa s desne strane odlično snalazi i matira domaćeg golmana.

Uslijedile su dvije odlične šanse koje su gosti propustili, ali su u nadoknadi prvog dijela preko Erlinga Haalanda udvostručili vodstvo.

Nastavak susreta donosi blagu inicijativu turskog prvaka. Bešiktaš je pokušao smanjiti zaostatak, ali je veliku šansu u 67. minuti propustio ponovo Batshuayi.

U četvrtoj minuti nadoknade Miralem Pjanić je odlično centrirao, a glavom pogađa Francisco Montero za 1:2. Ostalo je Bešiktašu nekoliko minuta da ostvari čudo, ali to se nije desilo. Inače, za Pjanića je to druga asistencija u dresu novog kluba u isto toliko odigranih utakmica.

- -

U drugom meču uspješan debi u grupnoj fazi Lige prvaka imao je Sherrif koji je u Tiraspolu rezultatom 2:0 iznenadio favorizovani Shakhtar.

Domaći su historijski gol postigli u 16. minuti kada je Adama Traore iskoristio nespretnu reakciju golmana Pyatova i doveo Sherrif u vodstvo.

Mogli su domaći u prvom dijelu udvostručiti vodstvo, ali je golman ukrajinskog sastava Georgios Athanasiadis odbranio pokušaj Lassine Traorea.

Konačnih 2:0 za Sherrif postavio je Momo Yansane golom glavom u 62. minuti. Bh. nogometaš Stjepan Radeljić ušao je u igru u pobjedničkom sastavu u 85. minuti i tako upisao nastup u historijskoj, prvoj pobjedi Sherrifa u Ligi prvaka.

Rezultati i strijelci:

Bešiktaš – Borussia Dortmund 1:2 (Montero 90+4′ / Bellingham 20′, Haaland 45+3′)

Sherrif – Shakhtar 2:0 (Traore 16′, Yansane 62′)

Na tržištu BiH: Toksini pronađeni u raženom brašnu porijeklom iz Litve

Agencija za sigurnost hrane Bosne i Hercegovine je putem Sistema brzog uzbunjivanja za hranu i hranu za životinje obaviještena...