VIDEO Pobjeda Zmajeva u Južnoj Koreji, hat-trick Edina Višće

Edin Višća postigao je tri gola u pobjedi nogometne reprezentacije BiH koja je u prijateljskoj utakmici u Jeonju savladala Južnu Koreju sa 3:1.

Nakon prvog poluvremena Zmajevi su vodili 2:1, a mrežu domaće reprezentacije, koja će učestvovati na Svjetskom prvenstvu u Rusiji, Višća je načeo u 28. minuti.

- -

Ćivić je ubacio loptu sa lijeve strane, ona je došla do Višće koji iskosa sa desne strane šutira i dovodi BiH u prednost.

Ipak, praktično već u sljedećem napadu na semaforu je pisalo 1:1 –  Hwang je sjajno uposlio Leeja koji se lako oslobađa Šunjića i oči u oči sa Šehićem šalje loptu iza leđa golmana BiH.

- -

Kada seočekivao kraj prvog djela, nova dobra akcija BiH rezultirala je pogotkom. Duljević je  sjajnim pasom sa svoje polovine pronašao Višću koji izlazi na Kima i šutira u bliži ugao za 2:1.

Najljepši pogodak bio je onaj treći. Desetak minuta prije kraja rezervista Bajić dugom loptom prinalazi Višću koji sjajno hvata volej i pogađa za 3:1.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, te je BiH zasluženo pobijedila u posljednjoj provjeri pred septembarski start UEFA-ine Lige nacija, odnosno utakmicu prvog kola u drugoj ligi protiv Sjeverne Irske.

Ponovo uhapšeni Elmedin Karišik i Seid Hadžibajrić, policija izuzela važnu dokumentaciju

Elmedin Karišik i Seid Hadžibajrić uhapšeni su jutros u operativnoj akciji "Start 2", a koju su realizovali pripadnici Uprave...