Poraz futsal Zmajeva na startu EURA

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom kolu Evropskog prvenstva u futsalu protiv reprezentacije Španije rezultatom 5:1.

Favorizovani Španci su poveli u 3. minuti susreta preko Raula Gomeza, a prednost je udvostručio Raul Campos u 9. minuti.

- -

Naši momci postigli su prvi gol ikada na velikim takmičenjima za BiH, kada je gol postigao Josip Bošković 8 i po minuta prije kraja poluvremena. Ipak tri minuta prije odlaska na odmor, Španci su postigli i treći pogodak. Lozano je pogodio sa velike distance snažnim šutem.

U drugom poluvremenu gol za Španiju postigao je Ortiz, a isti grač pogodio je i za konačnih 5:1.

Španija je prva u grupi D sa tri boda, dok je BiH trenutno na posljednjem mjestu.

U drugoj utakmici koja je odigrana ranije danas u grupi D, Gruzija je napravila iznenađenje savladavši favorizovani Azerbejdžan rezultatom 3:2, i to nakon preokreta. Upravo protiv selekcije Gruzije će reprezentacija BiH igrati u drugom kolu Evropskog prvenstva u srijedu 26. januara u 17:30h.

Preminuo Milutin Stojčević, doajen bh. fotografije i dugogodišnji fotoreporter “Slobodne Bosne”

U Sarajevu je jutros u 78. godini preminuo Milutin Stojčević, doajen bh. fotografije. Milutin Stojčević radio je za "Slobodnu Bosnu"...