Remi na Grbavici: Navijači Željezničara podsjetili na genocid u Srebrenici

Fudbaleri Željezničara remizirali su Grbavici protiv Dinama iz Minska u prvom susretu prvog pretkola Konferencijske lige (2:2).

Grbavica je bila rasprodana tri dana pred meč, a navijači Plavih su navijali od prvog do posljednjeg sudijskog zvižudka.

- -

Popularni Manijaci su kreirali srebrenički cvijet, te razvili parolu sa porukom: “Bosno majko, Srebrenice sestro”.

Gosti su preko Bakića u 16. minuti zaprijetili iz slobodno udarca, ali lopta je otišla pored gola.

Plavi su imali dvije velike prilike u samo tri minute.

Prvo je u 31. minuti nakon lijepog kominovanja nekoliko igrača lopta došla do Mekića koji nije dobro zahvatio loptu, te je ona otišla pored gola.

- -

Nakon toga je u 34. minuti Cocalić šutirao ravno u golmana Dinama.

Kazne za promašaje Plavih stigla je u 40. minuti. Grešku Rustemovića iskoristio je Bakhar koji pogađa za prednost gostiju.

Izabranici Nermina Bašića mogli su do izjednačenja tri minuta kasnije. Galić je lijepo prošao, Krpić se sjajno snašao i šutirao, ali lopta je otišla pored lijeve stative.

Gosti na otvaranju drugog dijela u 50. minuti preko Morozova povećavaju prednost.

Dinamo je u 63. minuti mogao do velikih 3:0, ali se Rylach nije najbolje snašao pred golom Plavih.

Prednost Dinama smanjio je rezervista Haračić u 84. minuti.

Isti igrač u 91. minuti pogađa za 2:2 za veliko oduševljenje navijača.

Revanš je na programu za sedam dana u Azerbejdžanu.

Tužilaštvo naredilo istragu o smrti 34-godišnje žene i njene djece pronađenih u stanu u Tuzli

Uviđaj u stanu u tuzlanskom naselju Stupine, gdje su danas pronađena tri beživotna tijela, žene (34 godine) i njeno...