Roland Garros: Džumhur nakon pet setova poražen od trećeg igrača svijeta

Najbolji bh. teniser Damir Džumhur (29. ATP) nije se uspio plasirati u osminu finala Roland Garrosa, pošto je danas u trećem kolu nakon velike borbe i pet setova poražen od trećeg igrača svijeta i drugog nosioca u Parizu, Njemca Alexandera Zvereva sa 2:3 (6:2, 3:6, 4:6, 7:6(3), 5:7).

Džumhur je propustio veliku priliku za pobjedu, kada je u četvrtom setu kod rezultata 6:5 servirao za pobjedu. Ipak, 21-godišnji Njemac uspio je odvesti set u tie-break, a potom ga i osvojiti, da bi u petom setu nakon velike borbe izašao kao pobjednik.

- -

Osim toga, Džumhur je u petom setu imao meč loptu na servis Zvereva, ali je nije iskoristio.

Bio je ovo drugi meč 26-godišnjeg Džumhura i pet godina mlađeg Zvereva. U prvom meču naš teniser je krajem seprembra prošle godine slavio u kineskom Shenzhenu sa 6:4, 7:5.

Zverev će u osmini finala igrati protiv boljeg iz meča Lucas Pouille (Fra) – Karen Kačanov (Rus).

Erdogan: Izrael i Iran daju različite izjave o napadima

Predsjednik Republike Turske, Recep Tayyip Erdogan, izjavio je danas da su i Izrael i Iran davali različite izjave u...