Rukometaši BiH izgubili od Češke i ostali s minimalnim šansama za drugi krug EP-a

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od selekcije Češke Republike u drugom kolu Evropskog prvenstva rezultatom 27:19.

Zmajevi su u ovom meču igrali bez igrača koji igra lijevom rukom budući da su odsustvovali Dejan Malinović, Ibrahim Haseljić i Luka Perić kao i najiskusniji naš reprezentativac Nikola Prce što se na kraju odrazilo na našu igru i na rezultat protiv Češke Republike u konačnici. Jednostavno, koronavirus je napravio ogromne probleme našoj selekciji i bilo je jako teško igrati bez igrača koji igra lijevom rukom…

- -

Loše smo otvorili utakmicu, Česi su veoma rano poveli 5:1 nakon čega je Ivica Obrvan tražio minutu odmora koja nam nije pomogla budući da su naši današnji protivnici u dva navrata došli na plus šest, bilo je 9:3 i 10:4. Nakon toga počeli smo igrati puno angažovanije u napadu, došli smo na minus četiri da bi u 28. minuti imali napad za minus tri, no pogriješili smo u napadu i ostalo je 12:8 da bi ipak u posljednjem napadu u prvom dijelu preko Lukića došli na minus tri, 12:9.

Golom Vlade Draganića u 35. minuti susreta došli smo na minus dva, bilo je 14:12 da bismo u 44. minuti imali napad za minus jedan, no udarac Karačića je zaustavio Mrkva. Tri minute kasnije imali smo novu priliku da dođemo na minus jedan, ali je Mrkva odbranio pokušaj Hamidovića, a na drugoj strani Piroch je vratio tri razlike na stranu Čeha.

Nedugo poslije Česi su serijom uzastopnih golova došli ponovo na plus pet i praktički riješili pitanje pobjednika čime je naša selekcija zvanično ostala bez mogućnosti prolaska u drugu fazu Eura.

Benjamin Burić je skupio sedam odbrana na našem golu, a Dino Hamidović je bio najefikasniji u našoj selekciji sa pet golova dok je Josip Perić dodao tri.

- -

Naredni meč naši rukometaši igraju za dva dana protiv Španije, a taj susret se igra u 18 sati.

Tehnički, našem timu treba čudo da se plasira u drugi krug, odnosno da Švedska pobijedi i Španiju i Češku, a da mi pobijedimo Španiju i da se nadamo da u mini-tabeli od tri reprezentacije imamo najbolji omjer, što će biti izuzetno teško.

Goraždanska policija uhapsila instruktora vožnje jer je udario ženu automobilom i pobjegao

Goraždanski policajci danas su u mjestu Potrkuša kod Goražda uhapsili vozača automobila, koji je pobjegao s lica mjesta nakon...