Rukometaši BiH nakon odlične igre poraženi od Španije za kraj Evropskog prvenstva

Rukometaši BiH porazom od Španije rezultatom 28:24 završili su nastup na Evropskom prvenstvu, a naši igrači danas su, unatoč porazu, pružili najbolji meč na ovogodišnjem prvenstvu.

Naši rukometaši, za razliku od meča protiv Švedske i Češke, fantastično su otvorili susret protiv Španaca i hrabro im se suprostavili od prve minute.

- -

Izabranici selektor Obrvana značajno su popravili igru u napadu, protok lopte je bio puno brži i s tim u vezi plod takve igre bio je i rezultat nakon prvih 30 minuta.

Od početka utakmice naši igrači su se s otvorenim gardom suprostavili Špancima, a posebno dobar meč na početku je igrao Perić koji je bio prava enigma za odbranu Španije.

U prvom poluvremenu, nakon kojeg smo imali prednost od 14:12, istakli su se Benjamin Burić koji je imao sedam odbrana, a najefikasniji igrač u napadu bio je Karačić koji je postigao četiri pogotka. Istakli su se još Perić i Prce koji su postigli po tri pogotka.

Hrabro su naši igrači počeli i drugo poluvrijeme i već na početku došli do maksimalne prednosti od tri poena (16:13), a posebno je inspirisan bio Karačić koji u 34. minuti postigao svoj šesti gol.

- -

Nakon sjajnog napada u 38. mintui Herceg je pogodio za 18:16, da bi nakon još jedne lijepe akcije Vranješ u 41. minuti pogodio za 19:17. Novu prednost od tri razlike imali smo u 43. minuti kada je Herceg postigao jako lijep gol.

Igrali su naši rukometaši odlično i nakon toga, a Španci u 51. minuti dolaze do preokreta i vodstva od 23:22, nakon čega su preuzeli kontrolu nad igrom i rezultatomtte na kraju došli do pobjede. Možda i odlučujući trenutak bio je u 52. minuti kada je Karačić pogodio stativu, a Gurbindo u kontranapadu odveo Španiju na dva gola razlike.

Današnji meč ujedno je bio i oproštajni za Nikolu Prcea koji je završio s igranjem u najdražem dresu.

Porazom od Španije naša rukometna reprezentacija završila je nastup na Evropskom prvenstvu, a podsjećamo, pored današnjeg, doživjeli smo još dva poraza od Švedske i Češke.

Veliki dio Sarajeva cijeli dan bez vode, radovi neće biti gotovi do jutarnjih sati

Dijelovi Sarajeva od jutros su bez vode zbog izvođenja radova na uvezivanju dijela rekonstruisanog potisnog cjevovoda DN 700 za...